Prica: - Jeg var i ubalanse
Skrevet av Marius Dahl, 4. november 2012, 23:16
Rosenborgs målscorer burde kanskje gitt trønderne 1-2 rett før Godset gikk opp i ledelsen. - Vanskelig, sier han selv.
Foto: Thomas Karlsen
DRAMMEN (rbkweb.no): Han hadde allerede gitt Rosenborg ledelsen etter en scoring fra nærmest umulig hold, slik spissen har gjort utallige ganger før. Men da målet var åpent kom han i ubalanse.
- Det er en vanskelig situasjon, jeg forsøker å holde ballen nede og er litt i ubalanse selv. Jeg prøver selvsagt å treffe målet, men det var vanskelig, sier han. Jarl André Storbæk ble blendet av lyskasterne og serverte et dårlig tilbakespill som svensken plukket opp. Prica rundet keeper, men bommet stygt.
- Burde du scoret?
- Nei, det var 50-50. Jeg var som sagt i ubalanse, sier han.
Fire minutter senere gikk i stedet Strømsgodset opp i 2-1.
- Vi taper mot to bedre lag. De får gjøre opp seg imellom, for oss virker det kjørt selv om det er mulig, forklarer svensken om hvorfor det ble null poeng mot Molde og Strømsgodset.
- Jeg syntes vi har god kontroll på dem i første omgang, mens etter pause står vi ikke opp, faller ikke tilbake og Godset er bra når de får holde på ballen, fortsetter han.
I to minutter så det ut til å bli en god trønderkveld da Prica gav Rosenborg ledelsen.
- Det var deilig, for det er alltid godt å få det første målet i slike kamper. Jeg fikk et bra treff, så det var deilig å se den gå inn, sier Prica.
To minutter senere sto det derimot 1-1. Prica mener Rosenborg ikke falt ned, men at hele andre omgang var under pari.
- Vi gjør ingen god andre omgang og vi har tur som scorer 1-0. Jeg vet ikke hvorfor det blir sånn, sier han.
- Er gullet kjørt?
- Ja, det er kjørt. Vi har fortsatt mye å spille for, og må plukke poeng for å ta medalje, sier mannen som i går scoret sitt 56. seriemål for Rosenborg.