Utskrift fra rbkweb.no

Forsvar er det beste angrep
Skrevet av Thomas Myren, 4. november 2012, 10:38

Jan Jönsson vil bygge suksess bakfra mot Strømsgodset.


Foto: Thomas Karlsen

- Jo bedre vi er forsvarsmessig, jo bedre tror jeg vi får til et angrepsspill, innleder Jönsson overfor rbkweb.no.

- Hva manglet i Molde?

- Vi sviktet på dødballmålet. Det var en jevnspilt kamp, der vi ikke hadde marginene med oss. Men jo bedre du er, jo mer marginer får du med deg. Vi var godt med og hadde noen bra sjanser uten å sette dem. Men vi varierte litt i Molde, syns jeg: Det var perioder som er OK, men så slo vi bort en del.

- Chibuike var aldri særlig aktuell denne gang med sin vonde lyske?

- Nei, det er litt usikkert med ham. Han har kjent litt denne uka. Det er kanskje det gamle han har kjent tidligere i sesongen.

- Hvordan tror du Høiland vil greie seg som venstreback?

- Han behersket det bra i Stabæk, og er innstilt på det nå. Han har trent i den posisjonen denne uka.

- Det blir to høyrefoter på venstresida med ham og Elyounoussi og dermed få klassiske innlegg?

- Det er rett. Men om det blir Tarik eller Fredheim der, så er begge ganske tobeinte. Så de kan få til innlegg i alle fall.

- Hvordan vurderer du Elyounoussi som kant kontra hengende spiss?

- På den positive siden har han en veldig arbeidsinnsats. Men jeg tror det skal litt til for at han kommer til målsjanser - og setter dem i større grad. Han gjør uansett et bra lagarbeid for oss.

- Togstad satt på benken mot Hønefoss og Strømsgodset i vår og får en ny mulighet.

- Riktig. Han blir den naturlige forsvarsreserven. Så har vi noen kloke fotballhoder som kan gå ned i backrekken også.

- Togstad var det naturlige valget blant juniorene?

- Ja, han har gjort noen bra cupkamper (mot Tiller og Harstad), og har vært bra på trening. Han har også vært bra i NextGen-serien pluss i 2. divisjon.

nyheter
forum