Utskrift fra rbkweb.no

Arni er nummer 1
Skrevet av Thomas Myren, 5. april 2002, 10:48

Sjøl om Espen Johnsen har draktnummer 1, er det ingen tvil om at førstevalget på Lerkendal er Arni Gautur Arason.

Islendingen kommer til å spille hele generalprøven mot Viking søndag. Det betyr at Espen Johnsen må gå den tunge veien til benken. I Rosenborg-miljøet er det ingen tvil om at Arni er førstekeeper en uke før seriestart.

- Man vet jo aldri. Likevel føler jeg at jeg ikke har spilt meg ut, sier Arason sjøl til Adressa.

Espen Johnsen er innstilt på å spille seg til fast plass på laget, men vanskelig blir det nok.

- Jeg tar en dag av gangen. Havner jeg på benken i seriestarten, må jeg bare jobbe videre, og uansett prøve å vende det til min fordel. Bare slik kan jeg utvikle meg videre, sier sørlendingen til Adressa.

Arni tror tålmodighet er nøkkelen for konkurrenten.

- Jeg satt på benken i to år mens Jørn Jamtfall var førstekeeper. Det var en nedtur, men jeg var tålmodig og det betalte seg. Likevel går det en grense - der du selv må finne ut om du fortsatt kan sitte på benken og ha utvikling, eller bytte klubb, sier Arason.

I dag skal Eggen og Ola By fortelle hvem som skal være førstekeeper denne sesongen, alt tyder på at det blir Arni.

- Vi har byttet veldig mye på keeperplassen i vinter. En keeper er avhengig av trygghet. Espen Johnsen har hatt utfordrerrollen og dermed vært avhengig av å overbevise. Det kan ha vært en byrde, men det kan også ha vært positivt. Laget vi tar ut til søndagens kamp, er serielaget, sier Ola By til Adressa.

- Begge er gode. Det er et behagelig valg. I vinter har begge fått mye kamptid og jeg tror de har utviklet seg på det. Vi gir beskjed fredag. Da har vi gjort det endelige valget, sier Nils Arne Eggen.

nyheter
forum