Utskrift fra rbkweb.no

Holm eller Chibuike mot Sandnes Ulf?
Skrevet av Thomas Myren, 18. oktober 2012, 17:54

Det eneste spørsmålet rundt laguttaket til Rosenborg er trolig om John Chibuike skal få fortsette eller om Daniel Fredheim Holm skal få tilbake plassen sin.

VS.


- Det handlet litt om avlastning, lyder forklaringa til Jan Jönsson på hvorfor Holm ble benket i forrige kamp mot Odd.

- Men nå har han overskudd igjen?

- Ja, nå har jo de som har vært hjemme, kunnet trene her og fått litt ekstra tid.

I Skien ble i stedet Tarik Elyounoussi skjøvet ut til venstre mens Chibuike fikk spille i favorittrollen sin bak Rade Prica. Varianten fungerte svært bra i fjor høst, men har vært en sjeldenhet i år.

- Det var bra sist. Samarbeidet mellom dem likte jeg. Ikke bare på målet, men ellers også: John ble frispilt og hadde også en del bra framspill sjøl, skryter Jönsson.

- Har han enklere for å lykkes i en mer tilbaketrukket rolle?

- Det er mulig han kan variere spillet litt mer der, når han ikke bare skal være spydspissen framover.

- Hva tilfører det i så fall laget?

- Han er flink til å variere fra det enkle spillet når han slipper ballen i rett situasjon. Vi liker at han også bryter mønsteret når han tar seg forbi motstandere, smiler Jan Jönsson.

Det var ingen formasjonstrening i dag, men laguttaket mot Sandnes Ulf begynner ta form: Cristian Gamboa blir benket etter lang og slitsom reise etter landskamper, og Jon Inge Høiland starter sin første kamp siden hjemme mot Legia Warszawa.

Daniel Örlund er friskmeldt etter å ha gitt seg ved pause sist med plager i hofte og kne. Tore Reginiussen (rygg) og Mikkel Diskerud (lår) er tilbake etter å ha stått over henholdsvis tre og to kamper.

Per Verner Rønning kunne ikke trene i dag grunnet sykdom, og er tvilsom til kampen.

Sandnes Ulf har bare vunnet to kamper siden forrige møte med Rosenborg, og har nå havnet under streken. De fleste regner med forholdsvis grei hjemmeseier, noe som vil gi tabelltopp.

- Derfor må vi passe oss. Dersom det er sånn at folk tenker dét, må ikke vi tenke det samme. Og det gjør vi heller ikke. Ellers blir man fort straffet. Det er ikke så veldig lenge siden vi hadde en dårlig 1. omgang her (mot Haugesund), advarer Jönsson.

- Hva tar dere med fra forrige kamp i Skien?

- Ganske så mye. Ikke minst førsteomgangen var bra spillemessig. Jeg var fornøyd med det spillemessige og at vi tok tre poeng.

Avspark mot Sandnes Ulf er klokka 19. TVNorge Max sender kampen.

Mulig Rosenborg-lag:
Daniel Örlund

Jon Inge Høiland - Stefan Strandberg - Tore Reginiussen - Mikael Dorsin

Borek Dockal - Jonas Svensson - Mikkel Diskerud - Daniel Fredheim Holm

Tarik Elyounoussi
Rade Prica

nyheter
forum