- Nøt hvert minutt
Skrevet av Marius Dahl, 7. oktober 2012, 22:05
For første gang på tre år fikk Alexander Lund Hansen spille for Rosenborg, da Daniel Örlund måtte ut med skade. 30-årsjubilanten tok vare på tilliten, og vartet opp med matchvinnerredning mot Odd.
Foto: Thomas Karlsen
SKIEN (rbkweb.no): - Det kom et innlegg og Frode Johnsen får headet fra fem-seks meter, via bakken tror jeg. Ballen kommer rimelig kjapt, og jeg kommer kjapt ned og får en hånd på den – akkurat tidsnok, smiler Lunna etter en god 2. omgang som innbytter.
Örlund måtte ut med kneskade ved sidebytte og allerede etter sju minutter på banen måtte Lunna i aksjon. Mange trodde ballen krysset linjen på Skagerak Arena, men Lund Hansen tror han har en god sak:
- Nei, jeg tror ikke det. Det ble jo ikke dømt, sier han.
- Hvordan var det på komme innpå her?
- Kjempeartig. Jeg prøvde å nyte hvert eneste minutt og det gjorde jeg også. Det var synd det bare ble én omgang, smiler gårsdagens bursdagsbarn.
Ved siden av målscorer Rade Prica ble han dermed matchvinner i sitt comeback.
- Det er fint å kunne bidra. Jeg hadde en god følelse, sier han sjenert.
På spørsmål om når han sist hadde på seg keeperdrakt i en obligatorisk førstelagskamp for RBK må 30-åringen nøle lenge.
- Nja, det var vel mot Start borte i 2009, sier Lund Hansen.
Det er feil. For trønderen fikk også åtte minutter borte mot Fredrikstad samme høst, før han senere forsvant til Kristiansand.
- Hvorfor velger du å si fra deg førstelagsplass i Start?
- Start er i første divisjon, mens Rosenborg er et storlag. Derfor, svarer han.
Han forteller at det ikke var noen økonomiske årsaker bak overgangen.
- Nei, jeg tjener akkurat det samme som jeg gjorde i Start, sier han.
Lund Hansen er også åpen rundt klausulen i kontrakten med sørlendingene.
- Klausulen i kontrakten var ganske klar: Hvis Rosenborg kom på banen, så kunne jeg gå på grunn av at vi ble enige om et lønnskutt i Start i januar. Så det var deres valg, sier han.
Nå er han derimot kommet hjem for å bli.
- Rosenborg er fremtiden din?
- Ja, det er det, medgir Lund Hansen.