- Bittert å tape
Skrevet av Marius Dahl, 4. oktober 2012, 21:55
Daniel Örlund mener Rosenborg var mye bedre enn Leverkusen i én omgang og sier tapet mot tyskerne var bittert.
Foto: Thomas Karlsen
- Det er klart vi møtte god motstand, de setter jo innpå minst like gode spillere som de tar ut. Da blir det hardt, men jeg syntes vi gjør det bra. Førsteomgangen er det vi tar med oss, der er vi bra selv om vi mangler målet, sier sisteskansen.
Han måtte se Stefan Kiessling avgjøre kampen etter 76 minutter, en situasjon det luktet offside av.
- Det er nok litt for kort hold. Ballen er innom flere, så det er ikke noe å gjøre noe med, sier mannen som ble helt i første gruppespillkamp med strafferedning i 2-1-seieren i Wien. Han er ikke fornøyd med tre poeng etter to kamper.
- Det er bedre enn ingenting, men vi skulle hatt poeng i dag, sier Örlund.
Som de fleste andre mener svensken at Rosenborg var gode før sidebytte.
- Vi er mye bedre enn dem i første omgang og hadde vi hatt marginene på vår side kunne vi fått med oss poeng her, selv om de er litt bedre enn oss i andre omgang.
- Vi ville vinne, men vi visste at vi møtte et godt lag. Det gjelder å være med og sette sjansene, sier han.
Den siste halvtimen var det tyskerne som sto for presset og bare stolpen og en god Daniel Örlund hindret flere mål.
- Jeg gjør noen gode redninger og det er en god følelse, men det føles bittert å tape, sier han.
Han prøver å forklare hvorfor Rosenborg mistet initiativet etter pause.
- Det er hardt å holde trykket oppe i 90 minutter, men vi forsøker og spiller lenge jevnt mot et bra lag, så det får vi ta med oss, sier Örlund.
- De står opp høyere etter pause enn hva de gjorde i første omgang. Jeg syntes vi forsvarer oss bra, selv om vi kanskje blir litt lave. Men før pause er det vi som er best, så sånn er fotballen. Det svinger fort, sier han.
Dermed har Rosenborg tapt en av de to viktige kampene mot de antatt beste lagene i gruppe K. Likevel tror ikke Örlund Rosenborg må vinne neste hjemmekamp mot ukrainske Metalist.
- Vi må vel ingenting. Det er fire kamper igjen og vi er absolutt med. De andre (Metalist Kharkiv og Bayer Leverkusen) har fire poeng og vi har tre, så det er jevnt, avslutter Örlund.