Reginiussen med brudd i ryggen
Skrevet av Thomas Myren, 27. september 2012, 16:39
Ryggskaden Tore Reginiussen pådro seg i Wien gjør at han ikke kan spille mot Haugesund.
VS.
- Jeg har et brudd i et lite bein i ryggen. Det er omtrent som et ribbeinsbrudd. Jeg kan spille med det, og har også gjort det, men det gjør vondt akkurat nå. Målet er å være tilbake til kampen mot Leverkusen torsdag, sier Reginiussen til
Adresseavisen.
Midtstopperen fullførte kampen mot Rapid og trente i dagene etter, men ble bestemt hvilt mot Brann. Da Stefan Strandberg skadet kneet etter bare ti minutter måtte finnmarkingen likevel på banen.
Etter tapet i Bergen har Reginiussen igjen følt seg bedre, men på treninga i dag fikk han nye problemer med ryggen.
Heldigvis er nevnte Strandberg frisk både i kneet og sin egen vonde rygg, og kan spille i morgen.
Dermed blir bytte av spiss den eneste endringa på laget: Rade Prica erstatter John Chibuike. Med tanke på at sistnevnte egentlig også skulle ha startet i Sogndal, har det blitt ei rekke der Prica spiller hjemmekamper i serien mens Chibuike starter borte.
Jon Inge Høiland er fortsatt uaktuell med sin vonde akilleshæl.
Avspark er klokka 19. TVNorge Max sender kampen.
Rosenborg-laget:
Daniel Örlund
Cristian Gamboa - Stefan Strandberg - Per Rønning - Mikael Dorsin
Borek Dockal - Jonas Svensson - Mikkel Diskerud - Daniel Fredheim Holm
Tarik Elyounoussi
Rade Prica