Utskrift fra rbkweb.no

Prica vil prøve ny liga
Skrevet av Thomas Myren, 19. august 2012, 15:06

Helsingborg jakter ny spiss, men Rade Prica ønsker seg ikke tilbake til gamleklubben.


Foto: Thomas Karlsen

- Nei, det er ikke aktuelt. Jeg forstår jo at HIF leter etter angriper ettersom (Alfred) Finnbogason forsvant, men jeg er ikke på vei til dem, sier Prica til TV4.

Ifølge Helsingborgs Dagblad skal Rosenborg-spissen likevel være sterkt ønsket av Åge Hareide, som møter Celtic i siste kvalifiseringsrunde til Champions League.

- Jeg har faktisk ikke hørt noe fra dem. Min kontrakt med Rosenborg går ut etter sesongen, og jeg er sugen på å fortsette å spille utenlands. Neste kontrakt blir formodentlig min siste, og det hadde vært "kul" å teste en ny liga, kommenterer Prica.

RBK har helt siden i vinter forsøkt å selge svensken, men to uker før overgangsvinduet stenger er han altså fortsatt på Lerkendal.

- Nei, det har ikke vært noe interesse der. Men leverer Rade godt, så beholder vi ham gjerne ut høsten, sa Erik Hoftun til rbkweb.no tidligere i august.

- Er det aktuelt å gjøre et nytt forsøk på å forlenge med ham?

- Nei, det har ikke vært noe tema på lang tid, så vi regner med at han ikke er her neste år, svarer den sportslige lederen.

nyheter
forum