Utskrift fra rbkweb.no

Kjøper ikke Helstad
Skrevet av Thomas Myren, 20. mars 2002, 10:52

Rune Bratseth vil ikke skape enda flere sjokkbølger i Bergen, og lover derfor å ikke kjøpe Thorstein Helstad.

– Jeg kan love bergenserne at vi ikke vil forsøke å kjøpe Thorstein Helstad, sier Rosenborg-sportsdirektøren til BA.

Med Frode Johnsen ute med skade er Rosenborg på jakt etter en ny spiss. Bodø/Glimt har sagt nei til RBKs bud på Bengt Sæternes, men Bratseth hevder å ha 3-4 andre alternativer.

Men Helstad er ikke en av dem.

- Vi skal ikke dra til Bergen mer nå. Da frykter jeg for verdenskrig, sier Bratseth som har fått med seg at Azar Karadas-kjøpet skapte bølger i Bergen.

- Brann måtte kjøpt hele laget vårt for at bølgene skulle gått like høyt i Trondheim, sier Bratseth til Bergensavisen.

Rosenborg mener at Thorstein Helstad passer best som spiss i en 4-4-2-formasjon, og dermed er uaktuell som spydspiss i RBKs angrepsrekke.

– I tillegg til fart, er vi på jakt etter en robusthet og luftstyrke. Hvis vi hadde spilt 4-4-2 kunne Thorstein vært interessant. Men det gjør vi jo ikke, forklarer Rune Bratseth.

nyheter
forum