Utskrift fra rbkweb.no

Avspark i Genève bestemt
Skrevet av Thomas Myren, 27. juli 2012, 18:56

Servette - Rosenborg begynner klokka 19.45 på torsdag.

Association du Servette Football Club

Stiftet: 1890
Hjemby: Genève, Sveits
Hjemmebane: Stade de Genève
Kapasitet: 30 084
Meritter: 17 serie- og 7 cupmesterskap
servettefc.ch
Mens RBK måtte gjennom en svært dramatisk 2-1-seier i Kasakhstan, fikk sveitserne en mer behagelig kamp i Armenia.

Tre mål etter pause før Gandzasar reduserte på overtid ga 3-1-seier i Jerevan. Etter 2-0 i forrige uke ble sammenlagtresultatet veldig sterkt.

Servette har innledet den hjemlige sesongen med to 0-1-tap for Basel og Sion. Søndag er spillerutvikler Trond Nordsteien på plass i Lausanne for å se motstanderen i aksjon.

De fransktalende sveitserne gikk konkurs i 2005 og ble degradert til tredje nivå. Først i fjor var laget tilbake i toppdivisjonen, og 4. plass var sånn sett sterkt. Det skal likevel sies at nevnte Sion var trukket 36 poeng og at plass i europaligaen ble sikret fordi seriemester Basel også vant cupen.

Servette har en lang e-cuphistorie med kvartfinaler i cupvinnercupen i både 1966/67 og 1978/79 som høydepunktene.

Det er uklart om noen norsk TV-kanal viser oppgjøret i Genève. Canal9 viser returmøtet på Lerkendal 9. august med avspark klokka 19.

nyheter
forum