Brattbakk: - Deilig å vinne igjen
Skrevet av Thomas Myren, 20. februar 2002, 15:11
Harald Brattbakk puttet et av Rosenborgs mål i dagens 4-1-seier over Molde, og var svært fornøyd etterpå.- Det var godt å vinne, og så spilte vi tross alt med 11 mann i hele kampen, sier Harald Martin Brattbakk til Adressa.
Og det var ikke bare tomålsscorer Brattbakk som var lettet etter kampen. Også Nils Arne Eggen var glad over Rosenborgs tredje seier i år. Fra før av er det bare Fredrikstad og Raufoss som har sett seg slått av RBK i år.
- En klar forbedring fra kampen mot Örgryte (tap 1-2). Vi har fremdeles mye å gå på, men jeg er fornøyd. Vi er effektive, og det er viktig i fotball, sier Nils Arne Eggen til VG Nett.
Rosenborgs tre andre mål ble scoret av Morten Knutsen, Bent Skammelsrud på straffe og av innbytter Christer George.
Les mer om kampen i kampreferatat som du finner på hovedsiden.