- Mönchengladbach vurderer Bakenga
Skrevet av Thomas Myren, 19. januar 2012, 23:46
Interessen fra Tyskland vedvarer for Mushaga Bakenga.
Foto: Thomas Karlsen
- Krever 20 mill. for Bakenga (18.01.12)
Avslo Bakenga-bud på 10 mill. (09.01.12)
- Bakenga vurderer Hannover (21.12.11)
Ifølge
Kicker skal Borussia Mönchengladbach ha fattet interesse for Rosenborg-spissen. Spørsmålet er om de er villige til å betale prislappen som etter sigende er på 20 millioner kroner.
Den gamle storklubben med to UEFA-cupmesterskap, én serievinnercupfinale og fem seriemesterskap på 70-tallet måtte spille kvalifisering for å berge plassen i Bundesligaen i fjor.
I år har Håvard Nordtveit og lagkameratene innledet atskillig bedre, og innehar
fjerdeplassen etter halvspilt sesong.
Også Hannover har i lengre tid ønsket Bakenga, men håper nå i stedet å få leie Mame Biram Diouf fra Manchester United etter at Rosenborg avslo et bud på ti millioner.
- Det var i omtrent den størrelsesordenen, men Trondheim (les: RBK) har forhåpninger i en ganske annen størrelsesorden. Vi ligger langt unna hverandre, kommenterer Hannover-president Martin Kind.
Mushaga Bakenga har kontrakt med Rosenborg ut 2014.