Utskrift fra rbkweb.no

Skaffet straffe, scoret og skadet seg
Skrevet av Marius Dahl, 26. oktober 2011, 23:02

Men Mushaga Bakenga beroliger fansen og håper på å spille begge kampene mot Brann til helga.


Arkivfoto: Thomas Karlsen
- Det kommer an på sjefen. Men jeg håper på å bidra både på juniorlaget (cupfinale lørdag) og på søndag, sier målscorer Mushaga Bakenga.

For det er Mush alle prater om på Lerkendal etter 2-0-seieren over Fredrikstad. Unggutten skaffet først et straffespark, og scoret så et praktmål, med en frekk lobb over Masalin.

- Jeg så at stopperne var litt tvilsomme, så da grep jeg muligheten og fikk brukt farta. Da keeperen kom ut, bestemte jeg meg for at her må jeg kippe, så det var artig, sier Mush fornøyd om sitt seriemål nummer åtte for sesongen.

Med fem minutter igjen på klokka fikk Mush sjansen på ny, etter en strålende pasning av Fredrik Winsnes. Men i stedet for å score sitt andre, kolliderte han med FFK-keeper Jon Masalin og måtte forlate banen. Lerkendal-publikummet fryktet det verste, men matchvinneren prater som om han allerede er klar.

- Det hadde vært gøy å vinne den igjen, og om vi slår Brann på søndag også, blir det jo en fin helg, sier Bakenga.

Jönsson er også veldig fornøyd med 19-åringen.

- Jeg får signaler fra han på treningsfeltet: Han vil alltid trene mer, ser pigg ut og er alltid på hugget. At han scorer overrasker meg ikke, sier Jönsson, som innrømmer at Bakenga kan bli savnet mot Brann.

- Vi får ta en vurdering på det og finne ut hva som er klokest, sier treneren.

nyheter
forum