Utskrift fra rbkweb.no

Svendsen taus om gjenvalg
Skrevet av Thomas Myren, 13. oktober 2011, 23:10

Terje Svendsen vil ikke si om han ønsker å fortsette som Rosenborg-formann.


Foto: Thomas Karlsen
- Det vil jeg dele med valgkomitéen, kommenterer Svendsen overfor Adresseavisen.

Den tidligere bankmannen har ledet RBK siden 2006, og er på årsmøtet i februar igjen på valg.

- Vi må finne ut hvordan styret har fungert og hvilken kompetanse styret har behov for. For oss er det viktig å være godt orientert om hva som skjer i klubben. Så skal medlemmene i styret takle de ulike situasjonene, slår Knut Efskin fast.

Han er leder av valgkomitéen, som allerede har begynt samtaler med styremedlemmene samt Nils Skutle og Erik Hoftun.

- Vi ser hva som skjer, blant annet det mediene har omtalt de siste ukene, og vi leter etter en annen type kompetanse i år enn i fjor, røper Efskin.

- Hvilken?

- Det vi ser etter er komplementær kompetanse i styret. Vi føler det sitter veldig mye bra kompetanse i styret i dag, men hvis noen går ut, må vi passe på å dekke opp kompetansen. En annen side er at ting endrer seg over tid. Dette med verdier og postulater kan ha et annet innhold i dag enn for 15 år siden. Vi må passe på at vi hele tiden lever i tiden vi er i. Det med Rosenborg-sjelen og Rosenborg-verdiene er noe vi vil se på, sier Efskin.

Innstillinga til nytt styre er vente i slutten av januar.

Styre:

Formann: Terje Svendsen
Nestleder: Morten Loktu (ikke på valg)

Bård Benum
Marit Breivik (ikke på valg)
Bente Malmo
Thorbjørn Aass (ikke på valg)

Varamedlem: Stig Inge Bjørnebye

Kontrollkomité:

Leder: Inge Five

Ragnar Haugan (ikke på valg)
Merethe Storødegård

Varamedlem: Steinar Leirvik
Varamedlem: Marie Louise Nancke

Valgkomité:

Leder: Knut Efskin

Ellen Wøhni
Vegard Heggem
Bjørn Lyngen (ikke på valg)
Siri Marte Hollekim (ikke på valg)

Varamedlem: Ole Erik Fremo

nyheter
forum