Moldskred med fornyede krefter
Skrevet av Thomas Myren, 16. juli 2011, 11:22
To kamper i uka ble nesten for mye for Morten Moldskred, som hadde vært skadet siden mars. Men nå har sunnmøringen fattet nytt mot, og vender tilbake til Fornebu, der det løsnet i fjor.
VS.

Foto: Thomas Karlsen
- Jeg har fått tilbake overskuddet. Formen kommer seg kamp for kamp. Men jeg var ute i fire måneder, så å skulle ha gått inn og vært helt "King Kong" ville ha vært vanskelig, syns Moldskred, som sleit med tretthetsbrudd i bekkenet.
- Du fikk en liten nedtur etter knallcomebacket i Ålesund?
- Det ble masse kamper på kort tid, men det er det som er gøyest. Så jeg klager ikke, svarer sunnmøringen.
Også i fjor hadde han et tung vårsesong.
Borte mot Stabæk i juli scoret han endelig sitt første seriemål for Rosenborg.
- Det er sant det. Det var artig, og jeg scoret vel omtrent på overtid. Det ble vel 2-1? spør Moldskred.
Temmelig nøyaktig ett år senere venter altså nytt oppgjør på Fornebu.
- Det blir ny kamp og nye muligheter. Det blir likevel vanskelig fordi det er et bra lag vi møter. Så vi må nullstille oss. Gjør vi det, så vinner vi.
- Hvorfor tror du RBK har ofte slitt på bortebane mot Stabæk?
- Det er på grunn av at de er et bra lag. Men vi er bra vi med, så vi har en aller tiders mulighet.
- Hvorfor er Rosenborg så gode i øyeblikket?
- Vi stenger igjen bakover. Alle mann jobber hardt, og det er det viktigste: Hvis det er noen som er igjen framme, så tar noen andre jobben. Det er veldig viktig at midtbanen fungerer sammen med forsvarsfireren.
- Samtidig fungerer det også tålelig bra i angrep?
- Ja, men sjøl om vi ikke scorer ti mål per kamp, så holder vi nullen og scorer minst ett. Det holder til tre poeng det òg, konstaterer Morten Moldskred.
Gjermund Åsen er tilbake etter hofteskaden mens Daniel Fredheim Holm fortsatt trenger minst ei uke på å bli frisk i leggen. Laget på banen er uforandret i forhold til 5-0-seieren over Breidablik.
Avspark på Telenor arena er klokka 18. TV2 Sport er kanalen.
Rosenborg-laget:
Daniel Örlund
Mikael Lustig - Jim Larsen - Simen Wangberg - Mikael Dorsin
Per Ciljan Skjelbred - Markus Henriksen - Fredrik Winsnes
Jonas Svensson - Rade Prica - Morten Moldskred
Reserver: Erik Bråthen, Alejandro Lago, Gjermund Åsen, Fredrik Midtsjø, Trond Olsen og Mushaga Bakenga