Utskrift fra rbkweb.no

Grei hjemmedebut for Jönsson
Skrevet av Thomas Myren, 24. februar 2011, 23:39

Jan Jönsson ledet Rosenborg for første gang på trøndersk mark, og sa seg greit fornøyd med seieren over Aalesund.


Foto: Thomas Myren

- Det var en del som var bra, men jeg syns vi "blander", sier Jönsson til rbkweb.no.

- For utenom baklengsmålet er det egentlig en bra start. Rade har en bra sjanse, og vi begynner egentlig bra - med unntak for det vi har pratet mye om: At det blir for mye "ballwatching" på innlegg i mot. Det var akkurat det som hendte.

- Jeg syns det kom seg etter hvert i 1. omgang: Den avsluttende halvdelen av omgangen var bra.

- Hva med etter pause?

- Det er mer å ønske seg, men tidvis bra i 2. omgang. Vi måtte gjøre en hel del bytter. Det føles som om vi er litt preget av at vi har en del sykdom og småskader i troppen; Per fikk blant annet gå av med sykdom.

- Er Rosenborg best i forsvar eller angrep for tida?

- Vi blander egentlig i begge ender. Det er en del som er for svakt bakover, og en del tendenser offensivt. Vi skal bli bedre på å levere begge varene.

- Hva sier mest om nivået til RBK? Kampen i kveld eller kampen i København?

- Begge kampene speiler nok hva vi står for akkurat nå. Vi har litt å jobbe med.

- I dag fikk Bjärsmyr sjansen sammen med Wangberg.

- Mattias gjorde en bra kamp i dag. Simen syns jeg er innblandet - det syns han nok også selv - i førstemålet. Vi jobber med å bli stabile. Både individuelt og som lagenhet har vi fortsatt mer å jobbe med, avslutter Jan Jönsson.

nyheter
forum