Utskrift fra rbkweb.no

- Saré snart tilbake i RBK
Skrevet av Thomas Myren, 19. februar 2011, 22:06

Rosenborg og Anderlecht skal være svært nær enighet om overgangssum for Bakary Saré.

Saré avviste utlån til Eupen (31.01.11)
Saré erstatter Annan? (28.01.11)
Saré avventer i Brussel (28.12.10)


Foto: Thomas Karlsen
Ifølge Het Laatste Nieuws er det bortimot avklart at midtbanespilleren flytter tilbake til Trondheim.

RBK har trolig maktet å presse prisen på Saré ned mot fem millioner kroner, som skal ha vært ei slags målsetting. Anderlecht krevde opprinnelig hele to millioner euro eller 16 millioner kroner for reserven, som har kontrakt til sommeren 2012.

Saré har ikke fått noe mer tillit i Brussel etter at han returnerte fra utlånet, og skal ha uttrykt et svært sterkt ønske om å bli Rosenborg-spiller på permanent basis. Derfor har han avvist et mulig utlån til belgiske Eupen.

20-åringen ble leid inn rett før overgangsvinduet stengte i august, og gjorde sine saker bra i bortekampene mot Leverkusen og Brann.

Imidlertid pådro han seg en lei lårstrekk i den dramatiske seieren i Bergen. Han var først tilbake i oktober, og da hadde Nils Arne Eggen skiftet til 4-3-3-formasjon. Dermed ble Saré en direkte konkurrent til Anthony Annan, og fikk bare starte én kamp til under leieoppholdet; mot Hønefoss i karantenefraværet til ghaneseren.

nyheter
forum