Bent Inge ikke til 1860 München
Skrevet av Thomas Myren, 7. desember 2001, 14:32
Bent Inge Johnsen fikk ikke noen kontrakt med 1860 München. Det er Odd Grenland glad for, fra nyttår av blir Odd stadion Johnsens nye hjemmebane.Denne uka var "Magic" på prøvespill i Sør-Tyskland, men i går fikk han beskjed om at han må se langt etter Bundesligaspill i denne omgang.
- Jeg dro nedover med et lite håp, men visste samtidlig at det kom til å bli veldig vanskelig å overbevise i løpet av noen få treninger, sier Johnsen til Adressa på telefon fra München.
Erik Mykland og Vidar Riseths klubb er på utsikt etter en mannsoppdekker i forsvaret, og det var i den rollen Bent Inge ble prøvd ut.
- Greit nok, men ikke min styrke akkurat.
Konklusjonen fra 1860 München var følgende:
- At jeg i og for seg hadde gjort et bra inntrykk, men at de ikke trodde jeg ville gå rett inn på laget, og det er en slik spiller de tydeligvis er på utkikk etter, sier den blivende Odd Grenland-spilleren til Adressa.