Annan vil ikke forlenge
Skrevet av Thomas Myren, 17. januar 2011, 18:22
Anthony Annan håper fortsatt på Sevilla-overgang, og har uansett bestemt seg for å forlate Rosenborg.
Sevilla doblet Annan-budet (14.01.11)
Foto: Thomas Karlsen
- Jeg har gjort det klart at jeg ikke vil fornye kontrakten min. Jeg har fortalt dette til ledelsen i Rosenborg, og vil fortelle det samme utad i Norge. Enten blir jeg solgt nå eller så blir jeg fristilt i desember. De vet hva jeg foretrekker, sier Annan til spanske
ABC.
RBK og Sevilla ble ikke enige om pris under forhandlingene på Gran Canaria på torsdag, og i utgangspunktet er det opp til spanjolene å forhøye sitt nåværende bud på rundt 15 millioner kroner.
- Jeg har forstått det sånn at Sevilla i dag vil ta kontakt med agenten min for å oppfordre ham til overbevise Rosenborg. Jeg tror at partene fortsatt er langt fra hverandre, men de har gitt hverandre betenkningstid. Så jeg håper at klubben min vil gi opp det høye kravet sitt, kommenterer Annan.
Spanske medier spekulerer i at Rosenborg i utgangspunktet ønsker dobbelt så mye for landslagsspilleren.
- Agenten min er veldig skuffet over det som skjer. Jeg har en utrolig mulighet. Fotball skifter så fort, og jeg vil ikke skusle bort en sjanse som denne til å spille for Sevilla, avslutter Anthony Annan.