Vurderer tidligere årspremiere
Skrevet av Thomas Myren, 4. januar 2011, 16:31
I øyeblikket ser første kamp for året ut til å bli 27. januar, men Rosenborg vurderer å avtale en treningskamp under oppholdet på Gran Canaria.- Avgjørelsen blir tatt i løpet av uka, regner jeg med, sier Erik Hoftun til rbkweb.no.
Aalesund er blant lagene som er til stede på kanariøya samtidig som Rosenborg, som begynner tidagersoppholdet onsdag om ei uke.
På grunn av den rekordseine sesongavslutninga i Thessaloniki 16. desember er spillerne innvilget juleferie også denne uka. Første økt med Jan Jönsson blir derfor på mandag.
Det endelige oppsettet for Copa del Sol i månedsskiftet er ventet bekreftet i løpet av morgendagen, men i øyeblikket ser
Rapid Bucuresti ut til å bli første motstander i turneringa som spilles som rein cup. I så fall blir Spartak Moskva eller Malmö motstander i den påfølgende kampen, som enten blir kvartfinale i hovedturneringa eller plasseringskamp.
Turneringa i Elche og La Manga blir i utgangspunktet andre og siste treningsleir i utlandet i vinter. Resten av februar og mars er så langt tenkt å tilbringes i Trondheim med noen småturer ellers i kongeriket:
Treningskamp i Bodø mot Glimt er avtalt 10. februar, og Ranheim blir motstander senere samme måned - ikke bestemt dag ennå. Enda en treningskamp kan også være aktuelt.