- Alle må yte absolutt maks
Skrevet av Thomas Myren, 3. november 2010, 19:41
Innsatsen til spillerne har vært veldig variabel i de siste kampene. Nils Arne Eggen krever full skjerping foran storoppgjøret mot Atletico Madrid.
VS.
- Jeg tror laget er veldig innstilt på å heve seg. Vi har selvfølgelig studert vår forrige kamp mot Atletico, og vi har funnet en del måter å angripe dem på både defensivt og offensivt, som bør kunne gi resultat. Men vi er avhengig igjen av at alle elleve som starter og de som kommer inn, klarer å yte opp mot det optimale og maksimale, sa Eggen på dagens pressekonferanse på Lerkendal.
Rosenborg har vunnet samtlige hjemmekamper i Europa i år, og vil naturligvis unngå å bryte rekka.
- I morgen kommer vi til å satse mer offensivt, slik som alle lag gjør på hjemmebane, og går for å styre kampen. Vi må få tatt dem litt høyere opp i banen, så vi slipper ned på egen 16-meter hver gang for å vinne ballen, forklarer Eggen, som likevel har Atletico-stjernene i bakhodet:
- Det er en balanse når vi møter fotrappe og tekniske raske spillere. Vi har jobbet hardt med det og brukt veldig mye tid på akkurat det både med og uten ball.
Rosenborg har de siste ukene fått en veldig fast førsteellever, men gjør nå et grep: Steffen Iversen skyver Rade Prica ut på vingen.
- Vi tror vi kan få utnyttet spisskompetansen til begge enda bedre ved å ha Steffen i midten fordi Rade er en spreking og har gjennombruddskraft - spesielt fra venstre mot høyre, begrunner Eggen.
Halvveis er gruppe B er fortsatt vidåpen, og Rosenborg har tro på avansement etter at de to vanskeligste kampene nå er unnagjort.
- Vi vet de er gode, men vi vet at også vi er gode når vi klarer å yte absolutt maks.
- Det handler mye om frykten om at motparten skal være så mye bedre, og den frykten gjør at man faktisk ikke tør og våger det man vanligvis gjør. Det skal vi gjøre i morgen, slår Nils Arne Eggen fast.
Viasat4 viser kampen med avspark klokka 19.
Rosenborg-laget:
Daniel Örlund
Mikael Lustig - Mattias Bjärsmyr - Vadim Demidov - Mikael Dorsin
Markus Henriksen - Anthony Annan - Per Ciljan Skjelbred
Morten Moldskred - Steffen Iversen - Rade Prica