Prica tilbake mot Leverkusen
Skrevet av Thomas Myren, 15. september 2010, 18:19
Rade Prica får tillit i åpningskampen i europaligaen til tross for at Michael Jamtfall innfridde med scoring i redebuten sin.
VS.
Ikke skremt av Leverkusen (13.09.10)
Prica fikk smeller i ankelen både i København og Kristiansand, og ble spart fra start mot Viking på søndag. Men i morgen er den tidligere Bundesliga-proffen altså tilbake på bekostning av Jamtfall.
På midtbanen starter Roar Strand sin tredje strake kamp. Han har fått beskjed om å gi Anthony Annan, som ble frisk i tide etter influensasymptomer, god støtte defensivt.
- Vi må bli tettere på midtbanen enn det vi har vært i bortekampene i Europa. Vi ble rett og slett overkjørt i København, og det kan vi ikke gjenta, kommenterer Strand til
TV2.
Erik Bråthen er fortsatt ikke spilleklar etter sykdom, og dermed blir Even Barli igjen reservekeeper. Morten Moldskred sliter med hælen, og er også igjen hjemme etter ikke å ha kunnet trene som normalt siden i forrige uke.
På grunn av usikkerheten rundt sykdommen til Annan ble Alejandro Lago med til Tyskland som 19. mann i troppen. Trolig blir det uruguayaneren som må se kampen fra tribunen.
Viasat4 sender kampen fra BayArena med avspark klokka 19.
Rosenborg-laget:
Daniel Örlund
Mikael Lustig - Mattias Bjärsmyr - Vadim Demidov - Mikael Dorsin
Markus Henriksen - Anthony Annan - Per Ciljan Skjelbred
Roar Strand
Rade Prica - Steffen Iversen
Reserver: Even Barli, Simen Wangberg/Alejandro Lago, Bakary Saré, Fredrik Winsnes, Trond Olsen, Michael Jamtfall og Mushaga Bakenga.