Utskrift fra rbkweb.no

Rushfeldt gir Austria ny giv
Skrevet av Thomas Myren, 16. november 2001, 22:21





NY DRAKT: Sigurd Rushfeldt i Austrias lilla trøye.
Foto: www.fk-austria.at
Austria Wien sliter i den hjemlige serien, men sjefstrener Walter Hörmann mener at det har blitt ny optimisme i laget etter at Sigurd Rushfeldt kom til klubben.

- Han har gjort et veldig godt inntrykk på meg og spillerne i klubben. Han har hatt en meget god effekt på laget, og vi gleder oss til å se ham i kamp, sier Hörmann til bt.no.

Lørdag kan Rushfeldt få sin debut i Austria Wien-drakta i hjemmekampen mot Admira Wacker. Finnmarkingen mener ikke det er nedtur å gå fra Rosenborg og Champions League til Austria, som ligger som nummer seks av ti lag i den østerriske MAX-ligaen.

- Jeg vet at mange vil si at dette er en bakgårdsliga, men Austria Wien har som siktemål å være med i toppen i Østerrike, sier Sigurd Rushfeldt til NTB.

Rushfeldt er utleid fra Racing Santander til sommeren. Austria Wien har opsjon på kjøp, og Rush ser ikke bort i fra at han kan bli værende i Alpelandet.

- Dersom jeg lykkes og trives her, ser jeg ikke bort fra at det kan bli noen sesonger i Wien, sier Rushfeldt til NTB.

nyheter
forum