Utskrift fra rbkweb.no

Fortsatt ikke enige om Hamrén
Skrevet av Thomas Myren, 12. mai 2010, 07:13

Det svenske fotballforbundet er så langt uvillige til å ta i mot nyansatte Erik Hamrén allerede 1. juni.

- SvFF slipper å kompensere (30.04.10)
1. juni eller 1. september (29.04.10)
Mesterligakvalik med Eggen? (24.03.10)

I går var det forhandlinger på Arlanda der Rosenborg var representert ved Nils Skutle og Trond Alstad. Partene ble ikke enige om den økonomiske kompensasjonen SvFF skal betale for å få Hamrén tre måneder tidligere enn avtalt.

Ettersom svenskene har vetorett i dette spørsmålet, har det har blitt spekulert i at RBK til slutt vil nøye seg med at SvFF tar over hele lønna til treneren fra 1. juni uten å betale den tidligere avtalte ekstrakompensasjonen på rundt én million kroner. Tidligere har Rosenborg mottatt fem millioner i "engangsavgift".

Ventelig vil Nils Arne Eggen bli vikar fram til Jan Jönsson tar over 1. januar. Dersom planene blir gjennomført slik som RBK ønsker, blir kampen mot Hønefoss på søndag den siste hjemmekampen til Hamrén.

nyheter
forum