Utskrift fra rbkweb.no

Fortsetter Ranheim-utlånet
Skrevet av Thomas Myren, 4. januar 2010, 17:39

Michael Jamtfall fikk overraskende forlenget kontrakten med Rosenborg, som viderefører utlånet til Ranheim.

Jamtfall offentliggjør framtida (03.01.10)

- Vi gjør ikke dette for å være snill, men mener Michael har et uforløst potensial som vi håper skal blomstre i året som kommer. Vi signerer denne avtalen fordi vi tror det er det beste for Rosenborg, og nå får han muligheten til å vise seg frem for Ranheim, sier Erik Hoftun til rbk.no.

Jamtfall har slitt med skader i tre sesonger på rad - også under utlånet til Ranheim i høst. Fattige 26 minutter mot Valencia i forfjor er alt han har spilt for RBK siden september 2007.

Mens venstrevingen altså forblir RBK-eiendom i minst ett år til, er dagene til Roy Miller og Dario Zahora på Lerkendal snart talte. Trolig blir begge spillerne solgt allerede i løpet av uka. Ingen av dem deltar heller på treningene som startet opp igjen i dag.

nyheter
forum