Utskrift fra rbkweb.no

RBK-toppscorer for 16. gang
Skrevet av Thomas Myren, 1. november 2009, 20:01

Rade Prica knallet inn sitt 17. mål mot Brann, og ble dermed innlemmet i et flott selskap med toppscorere fra Rosenborg.


Foto: Thomas Karlsen

- Det føles veldig bra. Det har aldri vært et mål for meg å bli toppscorer, derimot å gjøre det så bra som mulig for å hjelpe laget. Men som angriper vil det si å gjøre mål, og det har gått bra. Med full uttelling kunne jeg ha gjort noen til, men 17 får være klart godkjent, smiler Prica til TV2.

Han utlignet i Bergen med et like fint mål som mot Aalesund: Mikael Dorsin slo ballen fram til Steffen Iversen, som headet ned i føttene til Prica. Svensken dempet elegant på 25 meters hold, og sparket knallhardt til med litt utoverskru slik at ballen fór inn ved nærmeste stolpe.

Dermed holdte han både Mame Biram Diouf og Peter Kovacs bak seg - til tross for at begge scoret sine 16. mål mot henholdsvis Lillestrøm og Bodø/Glimt i kveld. Det som gjør prestasjonen til Prica ekstra imponerende er at han etablerte seg i startoppstillinga til Rosenborg først i mai etter å ha rullert med Iversen i begynnelsen av sesongen.

Rade Prica er den 16. RBK-toppscoreren i øverste divisjon. Frode Johnsen var hittil sistemann med 19 mål i 2004. Harald Brattbakk har rekorden med fem toppscorertitler.

Les mer: Toppscorere 1967-2009

nyheter
forum