Utskrift fra rbkweb.no

- Backe eller Hamrén blir sjef
Skrevet av Thomas Myren, 12. oktober 2009, 08:18

Hans Backe og Erik Hamrén skal være de to heteste kandidatene som ny svensk landslagssjef.


Foto: Thomas Karlsen

Kommentar: Hamrén blir i RBK (11.10.09)

Ifølge Aftonbladet er det allerede bestemt at U21-landslagssjef Jörgen Lennartsson rykker opp sin ny assistenttrener etter et vellykket EM-sluttspill på hjemmebane i sommer. Spørsmålet er hvem som blir sjef.

Det spekuleres i mange navn, men visstnok er det altså Backe og Hamrén det står om.

- Da vet dere mer enn hva jeg vet, kommenterer Rosenborg-treneren til Aftonbladet.

- Har du fått henvendelser fra det svenske fotballforbundet?

- Nei, det har jeg ikke. Dette er bare rene spekulasjoner og jeg legger ingen energi i det, svarer han.

Hans Backe har vært TV4-studioekspert etter at han fikk sparken som Mexico-hjelpetrener, og arbeidsgiveren hans mener å vite at den tidligere Molde- og Stabæk-treneren ligger fremst i løypa. Både erfaring og kontraktssituasjonen taler i favør Backe.

Men sjøl om Backe skulle få jobben, er det fremdeles ikke gitt at Hamrén forlenger med Rosenborg.

- De var ute allerede i sommer og ville forlenge. Jeg har sagt at jeg er interessert, men ennå har vi ikke kommet overens, sier Erik Hamrén til Expressen.

- Hvorfor har dere ikke blitt enige?

- Vi har hatt fullt opp med å nå resultater, noe vi også har gjort. Det fins vel mer tid nå til å prate om andre saker. Vi får se hva som hender og skjer, avslutter han.

nyheter
forum