Utskrift fra rbkweb.no

Stabæk - Rosenborg 1-2
Skrevet av Thomas Myren, 13. september 2009, 22:03

I marsjen mot seriegull ble Stabæk ble slått i egen hangar.


MÅLSCORERNE: Marek Sapara og Vadim Demidov jubler etter sistnevntes 0-2-mål.
Foto: Thomas Karlsen

Hamrén: - Vi var feige
- Vi tar oss sammen
Bilder fra Stabæk - Rosenborg


FORNEBU (rbkweb.no): - 1. omgang var riktig dårlig. Nannskog får to store sjanser i begynnelsen, og det gjør oss utrolig usikre. Vi begynner å spille på en måte vi absolutt ikke har gjort tidligere. Defensivt gjør vi absolutt ikke som vi skal, og vi gjør det også veldig dårlig offensivt. Vi er veldig heldige som leder 1-0 ved pause, slo Erik Hamrén fast.

Ledermålet signert Marek Sapara var et langskudd i fin bue over keeper. Mye mer kunne ikke RBK skryte av før pause. Det ble mest langpasninger fram mot Trond Olsen, som overraskende ble valgt som midtspiss i skadefraværet til Rade Prica. Heldigvis var heller ikke Stabæk giftige foran mål.

Det ble umiddelbar forbedring da Steffen Iversen ved pause ble skjøvet opp som spiss.

- I 2. omgang syns jeg vi kommer tilbake til den måten vi skal spille på, og gir resultat i seier. Vi vinner en veldig vanskelig kamp på bortebane til tross for at vi er dårlige i 1. omgang, og det tyder på styrke, sa Hamrén.

Vadim Demidov økte til 0-2 da han dro seg innover og fikk skutt etter å ha blitt servert av Olsen og Iversen.

Rosenborg fortsatte å skape sjanser, og spesielt Olsen burde ha fått ballen i mål. I stedet reduserte Torstein Aase på ei heading der Rune Jarstein kom på halvdistanse ved bakerste stolpe.

Det skapte ekstra spenning de siste minuttene, og nettopp Jarstein kom i fokus da hjemmefansen kastet diverse gjenstander etter ham i frustasjon over det de mente var drøying av sluttsekundene. Dommer Tommy Skjerven truet med ikke å fullføre overtidsminuttene på grunn av kastinga.

Men kampen ble fullført og etterpå kunne RBK seiersdanse foran 1200 bortesupportere.

- Vi tar oss sammen. Det har vi vært flinke til i hele år. Vi har også tidligere hatt dårligere førsteomganger, og sånn er det noen ganger. Mange spillere har også vært på landslag, så vi trengte litt tid på å komme i gang. Men når vi kommer i gang, gjør vi det bra, avsluttet Demidov.

PS! Det ble satt ny publikumsrekord på Fornebu.
PPS! Simen Wangberg fikk sin eliteseriedebut for RBK.

Kampfakta

Stabæk1-2ROSENBORG
Torstein Aase 82Marek Sapara 14
Vadim Demidov 61

Søndag 13. september 2009 20:00
Tippeliga, Telenor arena, Fornebu
13 409 tilskuere

Rosenborg [4-2-3-1]
Rune Jarstein - Mikael Lustig, Kris Stadsgaard, Alejandro Lago, Mikael Dorsin - Anthony Annan, Vadim Demidov (Juska Savolainen 73) - Per Ciljan Skjelbred, Steffen Iversen, Marek Sapara (Simen Wangberg 90) - Trond Olsen (Abdou Traoré 83)

Gult kort RBK: Vadim Demidov og Abdou Traoré

nyheter
forum