Utskrift fra rbkweb.no

Skjelbreds første var nok
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 25. juni 2009, 00:39

Sesongens første seriemål for Per Ciljan Skjelbred ga tre nye poeng for den suverene serielederen.


Foto: Thomas Karlsen

Mens kompisen Alexander Tettey nærmest har bøttet inn mål på bestilling denne sesongen har Skjelbred latt målkontoen stått urørt - helt til i dag. For etter drøye kvarteret fikset han på vakkert vis 1-0 og tre poeng for Rosenborg. Og pasningen? Den kom fra Tettey såklart.

- Det var en veldig bra pasning av Tettey og utrolig deilig å se den gå inn. Samtidig så vinner vi fortjent, og det var artig å score. Men hvem som scorer målene spiller ikke noen rolle så lenge vi vinner, forklarte en fornøyd Skjelbred etter kampen.

Men selv med ti poengs forsprang ned til lag nummer to på tabellen nekter midtbanespilleren å snakke om gull.

- Nei, det er alt for tidlig å si. Det er mange lag bak der så vi må bare fortsette og ta en kamp av gangen. Men det ser bra ut nå og vi har en bra flyt i laget. Det var viktig med seier i dag og nå gjelder det å nullstille seg før Vålerenga på søndag.

nyheter
forum