RBK jakter klubbrekorden
Skrevet av Thomas Myren, 20. juni 2009, 09:43
I 1995 var Rosenborg ubeseiret i de 15 første seriekampene. Hittil i år er tallet 13.
Foto: Thomas Karlsen
- Jeg tenker ikke så mye på historien. Skal vi titte på den, får vi mye å gjøre. Men vi får høre det veldig ofte likevel, smiler Erik Hamrén til rbkweb.no.
Sesongen 1995 kom det første tapet i seriekamp nummer 16, da
Vålerengen vant 2-1 på Ullevaal.
Kampene mot Aalesund og Stabæk er altså hva som skiller RBK fra å tangere klubbrekorden.
- Det vi har gjort bra som gruppe, er at vi har tatt en kamp av gangen. Fokusere alt vi kan på den, og forsøke å gjøre så bra prestasjoner og resultater som mulig. Det har vi gjort bra hittil, og kan vi fortsette med det har vi mulighet til å vinne flere kamper.
- Begynner vi derimot å titte for langt fram, og se på rekorder hit og dit, mister man lett fokus og konsentrasjon. Vi titter ikke på mye på rekorder, men vil fortsette å gjøre det vi har gjort bra: Det er alltid neste kamp som er den viktigste, ikke de som kommer om en eller to uker, sier Hamrén.
Lørdag kveld venter altså Aalesund, som tapte 0-1 hjemme for Viking forrige helg.
- Ellers har de vært bra i en periode. Jeg tror de hadde tre strake seiere innen det. De har gjort det bra i år, spesielt hjemme er det litt ekstra vanskelige å møte, slår Rosenborg-treneren fast.
PS! Molde tapte ikke på de 21 første kampene i 98 og har norgesrekorden.
PPS! RBK spilte imponerende 32 seriekamper uten tap fra april 1997 til mai 1998.