Utskrift fra rbkweb.no

Jubel for 3-3 på Åråsen
Skrevet av Thomas Myren, 10. oktober 2001, 14:43



Midt under gårsdagens trening på Celtic Park, fikk Rosenborg-spillerne beskjed om at det endte 3-3 på Åråsen mellom Lillestrøm og Odd. Gjett om det ble jubel!

- Jeg hørte at det hadde blitt 3-3, og måtte jo gi beskjed til spillerne. Vi var litt spent. Og dette var bra for oss, sier Roar Strand til VG.

Ingen i Rosenborg er i tvil om at lørdagens seriefinale mot LSK er viktigere enn bortekampene mot Celtic og Juventus (neste onsdag).

- Det er veldig bra for oss at vi leder med ett poeng når vi møter Lillestrøm. Da har vi fortsatt muligheten - selv med tap på Åråsen. Nå kommer det til å bli spennende helt inn, sier Bent Skammelsrud til VG.

RBk-trener Nils Arne Eggen likte imidlertid ikke helt spillernes fokus på seriekampen på Åråsen.

- Spillerne var veldig interessert i det, men jeg sa til dem at 3-3 var direkte dumt for oss, sier Eggen til VG.

- Mener du det?

- Altså - det er jo selvfølgelig bra for oss på en måte - men nå kan det kanskje snike seg inn en følelse av at vi kan klare oss uten å slå Lillestrøm. Men det tror ikke jeg, svarer RBK-treneren.

Hvordan går det på Åråsen? Diskutér med andre fans i forumet!

nyheter
forum