Utskrift fra rbkweb.no

Enerly ikke med til Glasgow
Skrevet av Thomas Myren, 9. oktober 2001, 15:46



Dagfinn Enerly ble ikke med flyet til Skottland i morges. Høyrevingen sliter med omgangssyke.

- Det begynte da jeg kom hjem etter å ha spist sammen med de andre spillerne. Aller verst var det i går kveld, men også i natt måtte jeg til pers, sier Enerly til Adressa.

Dermed ble ikke Enerly med resten av lagkameratene over Nordsjøen. Håpet er at de hyppige toalettbesøkene snart skal gi seg. Er Enerly heldig kan det hende at han reiser over i morgen, bare noen timer før kampstart på Celtic Park.

- Den avgjørelsen vil bli tatt i morgen, jeg skal ned til Torgjørn Grøntvedt og Sigbjørn Hammer (på RBK-klinikken). Så får vi se da, sier Enerly til Adressa.

- Det er klart jeg er skuffa. Dette er det morsomste du kan være med på når du spiller fotball. Og når du har muligheten til å spille foran 60 000 tilskuere i Glasgow, da er det selvsagt ekstra surt. Men visse ting kan man jo ikke kontrollere, og akkurat dette får jeg jo ikke gjort noe med, sier Oslogutten til Adressa.

Er Olsen en god erstatter for Enerly? Si din mening i forumet!

nyheter
forum