Utskrift fra rbkweb.no

Tre uavgjort, tre keepertabber
Skrevet av Thomas Myren, 19. mai 2009, 22:14

Rune Jarstein må ta på seg en god del av skylda for at Rosenborg har falt av vinnersporet i serien.

Mot Lyn glapp Jarstein et skudd fra Diego Gustavino over skuldra, mens ryggen til Kris Stadsgaard var alt han traff på turen i feltet da Vegard Forren headet Molde i ledelsen på lørdag.

I Sandefjord mislyktes landslagskeeperen igjen. RBK kontrollerte kampen på stillinga 1-2 etter en strålende 1. omgang, da Jarstein mistet ballen etter å ha fanget et høyt innlegg fra venstre. Samuel Isaksen sklei enkelt inn utliganinga.

- Det er en høy, litt vanskelig ball. Jeg føler jeg timer den bra, og jeg føler jeg har god kontroll i det jeg får tak i den. Så skjer det et eller annet, og den glir ut av hendene mine. Jeg vet ikke helt hvorfor. Jeg har skuffet både supportere og medspillere, og det synes jeg ikke noe særlig om. Det er bare å beklage, sier Jarstein til TV2.

- Det skulle ha vært en litt bedre inngripen, konstaterer Erik Hamrén overfor NRK.

- Hvor mange tabber får Jarstein gjøre før han blir vraket?

- Det fins ikke noe antall. Alle spillere, framfor alt keepere, må få kjenne tillit. Derfor valgte jeg ikke å bytte i dag. Man må få nye sjanser selv om man gjør mistak, mener treneren, som altså funderte på å vrake Jarstein i fordel Alexander Lund Hansen allerede før kampen i Sandefjord.

- Jeg har hatt et par feil før denne, og det skjer dessverre i fotballen. Men jeg er fremdeles ung, og har mange år igjen. Jeg skal ikke grave meg ned på grunn av dette, men får heller ta det som en mann, og kjøre på videre, sier Rune Jarstein sjøl.

RBK er fortsatt ubeseiret i år, men tre poeng på tre kamper gjør at Molde kan komme à poeng med seier mot Tromsø på torsdag.

- Selvsagt er det tungt for laget når keeperen gjør slike mistak, slår Hamrén fast.

nyheter
forum