Utskrift fra rbkweb.no

- Begynner å bli et topplag
Skrevet av Thomas Myren, 1. mai 2009, 12:40

Erik Hamrén er tilbake i Trondheim etter velferdspermisjonen, og ser fram mot endelig å vinne på Lerkendal igjen.


Foto: Thomas Karlsen

- Spillerne vet hva som kreves for å bli et topplag, og det har de vist både i kamp og på trening siden januar. Men spillemessig må vi bli bedre, spesielt hjemme mot defensive motstandere. Vi må vise bedre kvalitet, sier Hamrén.

- Er det likevel konturene av en seriemester vi ser?

- Det tenker jeg ikke å så mye på. Vi arbeider hardt for å bli bra. Vi har vært riktig bra på bortebane, ikke like bra på hjemmebane. Men vi begynner å vise en innstilling som er riktig bra, en innstilling verdig et topplag. Det er jeg veldig, veldig fornøyd med, slår Rosenborg-treneren fast.

Spørsmålet er om spillet vil begynne å sitte mot Fredrikstad på søndag. Østfoldingene har vært bedre borte enn hjemme i år, og er ubesiret med én seier og to uavgjort.

- Vi sammenlignes hele tiden med hjemmekamper tidligere år, men man må se litt på lagene. Det er utrolig jevnt i Tippeligaen, mener Hamrén.

nyheter
forum