Hoftun og Berg spiller mot Juve
Skrevet av Thomas Myren, 25. september 2001, 16:14
Både Erik Hoftun og Ørjan Berg starter kveldens Champions League-kamp mot Juventus. Hoftun håper på at det skal gå bra.- Smertene er der. Men jeg har et håp om at når kampen er i gang, så vil jeg glemme dem, sier RBK-kapteinen til Adressa.
I går ble Hoftun avskrevet av de fleste foran Juventus-kampen. Akillessmerter gjorde at forsvarssjefen måtte gi seg halvveis ut i treningen etter å ha hatt treningsforbud i store deler av forrige uke. Men i formiddag ble Hoftun testet på RBK-klinikken og altså erklært kampklar.

- Vi har testet Erik nå her på klinikken, og fremgangen fra i går er i alle fall klar. Det kan blant annet skyldes effekten av kortison-behandlingen han fikk fredag, sier RBK-fysioterapeut Sigbjørn Hammer til Adressa.
Ørjan Berg er også klar for kamp til tross for han sliter med kink i nakken som han pådro seg på trening sist fredag. Roar Strand blir flyttet ned til høyreback, noe som betyr at Bent Inge Johnsen blir vraket. Frode Johnsen spiller indreløper. Dette åpner for Dagfinn Enerly på høyrekanten.
Disse 11 starter foran 21 000 elleville Lerkendal-gjester:
Arason
Strand - Basma - Hoftun - Saarinen
Berg - Skammelsrud - F. Johnsen
Enerly - Rushfeldt - Brattbakk