Utskrift fra rbkweb.no

- Vi ble låst i 2. omgang
Skrevet av Thomas Myren, 23. oktober 2008, 23:51

Club Brugge la om taktikken i pausen, og dermed gikk Rosenborg glipp av to livsviktige poeng i UEFA-cupen.


Foto: Tor-Inge Langberg

- De ble dyktigere og taktisk klokere. Vi ble låst i 2. omgang. De sa før kampen at de var fornøyde med ett poeng, og de jobbet deretter, slo Erik Hamrén fast.

En svært lovende begynnelse ble til frustrasjon.

- Vi forsøkte, men kom ikke like ofte rundt på kantene. Vi fikk ikke åpnet opp. Det kan skyldes både at de ble bedre, og at vi ble slitne. Det var en tung bane, slår Hamrén fast.

Til tross for skuffelsen var slett ikke alt negativt.

- I 1. omgang lyktes vi med en hel del, og kom til store muligheter. Men keeperen deres gjorde flere gode redninger. Dessuten kom for mange av innleggene våre på første stolpe, sier Rosenborg-treneren, som ble spurt om han burde ha gjort endringer tidligere da ting låste seg etter pause.

- Etter en kamp er det lett å si hva man burde ha gjort. I blant bytter man for tidlig, og i blant bytter man for sent. I blant angrer man på at man gjorde bytter. Det er ingenting man kan tenke på, mener Hamrén.

Han mener 0-0 mot Club Brugge slett ikke var noen katastrofe.

- Vi spiller mot et bra belgisk lag. Vi sa før kampen at de var veldig sterke defensivt, og det viser de i dag. Visst har vi spilt bedre kamper, men å tro på champagne i hver kamp blir feil. Jeg tror ikke dere drikker champagne hver kveld til middag heller. Vi forsøker, men har ikke tilrekkelig med kraft og kvalitet til å vinne, slår han fast.

FC København tapte samtidig 1-3 hjemme mot St. Etienne, og har fått et grep på gruppa. RBK misbrukte altså sjansen på å rykke i fra danskene og Club Brugge.

- Den første kampen er ikke avgjørende. De er disse fire kampene som helhet som teller. Vi jobbet for tre poeng, men lyktes ikke. Likevel er det bedre med 0-0 enn å bli banket 1-3, avslutter Erik Hamrén.

nyheter
forum