UEFA hedret Eggen på bursdagen
Skrevet av Thomas Myren, 17. september 2001, 18:15
I dag fyller Nils Arne Eggen 60 år. Det hadde det europeiske fotballforbundet fått med seg, og troppet opp med gave til jubilanten på Lerkendal i dag.Gaven til RBK-treneren var den høyeste utmerkelsen en trener kan få: En samling som inneholder alle gullmedaljene til de turneringene UEFA arrangerer. Denne utmerkelsen er tidligere bare gitt til sju personer, deriblant Bill Shankley, Ottmar Hitzfeld og Alex Ferguson. UEFA-representant Fritz Ahlstrøm overrakte både utmerkelsen og en hyggelig hilsen fra Genéve:
- Du har gjort en imponerende jobb med Rosenborg og for fotballen ellers. Du har gjort Rosenborg til et av verdens beste klubblag.
- Tusen takk, denne gaven setter jeg veldig høyt, sa en rørt Nils Arne Eggen, og sammenlignet pris med en fotballens "Oscar-pris".