Utskrift fra rbkweb.no

Første opptreden i Europa
Skrevet av Thomas Myren, 6. juli 2008, 21:06

Jo Sondre Aas fikk spille hele 2. omgang i seieren over Ekranas, og debutanten i e-cup imponerte.


Foto: Thomas Myren

PANEVEZYS (rbkweb.no): - Det var artig å få muligheten til å være med på dette, smiler Aas.

Han fikk sjansen sammen med Yssouf Koné da både Steffen Iversen og Didier Konan måtte gi seg ved pause.

- Veldig bra debut av Jo, som fortsetter den fine trenden. I innhoppet mot Aalesund gjorde han mye bra på de få minuttene han fikk spille. I dag fortsetter han å vise de positive kvalitetene han viste sist. Han var veldig viktig for oss i 2. omgang, skryter Erik Hamrén.

Det ble blant annet målgivende pasning da Koné fastsatte sluttresultatet til 3-1.

- Stoor slår i bakrom, og jeg legger igjen til Yssouf som scorer fint, forteller Aas.

Han var med på å snu kampen tilbake i favør Rosenborg.

- Førsteomgangen var veldig varierende. Vi spiller bra, men så slipper vi dem inn i kampen. De har muligheter nok til å få 2-2 - spesielt den sjansen på overtid. I 2. omgang går vi ut for å styre kampen, og det gjør vi hele omgangen.

- Hva blir viktig i returkampen?

- Vi må gjøre det samme som i andreomgangen, nemlig å styre kampen. Får vi 1-0 og kanskje 2-0 ganske kjapt, gir de opp, tror Jo Sondre Aas.

nyheter
forum