Sommerslapphet foran mål
Skrevet av Thomas Myren, 28. juni 2008, 02:44
Vadim Demidov måtte ta ansvar også i motsatt ende av banen, da lagkameratene sviktet foran mål mot Bodø/Glimt.
INEFFEKTIV: Innbytter Yssouf Koné var blant de som burde og skulle ha scoret.
Foto: Thomas Karlsen
BODØ (rbkweb.no): - Jeg er litt skuffet, det var tynt, sier Demidov.
Midtstoppervikaren sleit gjennom store deler av kampen og glapp markeringa da Thomas Rønning ga hjemmelaget ledelsen, men fikk rettet opp feilen allerede fire minutter senere med sin aller første Rosenborg-scoring: Roy Miller headet en corner rett på Pavel Londak, men Glimt-keeperen ga retur som Demidov volleysparket i mål.
- Det var utrolig deilig. Det var deilig å få et poeng i dag, og jeg tror også fansen som tok turen opp hit er brukbart fornøyde, smiler Vadim Demidov.
Ineffektive
Det røde kortet til Fredrik Stoor ødela rytmen for RBK.
- Vi hadde bra kontroll fram til utvisningen. Etterpå er det bra moral og jobbing. Vi skaper sjanser nok til å vinne kampen, men vi har litt vanskelig med å gjøre mål akkurat nå, konstaterer Erik Hamrén.
- Det tror jeg kommer seg. Vi øver på det på hver trening, så vi blir bare bedre og bedre, tror Demidov som får støtte fra sjefen:
- Resepten er å jobbe videre. Jeg hadde vært mer bekymret om vi ikke skapte sjanser. Vi skapte sjanser nok til å kunne vinne både mot Brann og i dag. Om vi fortsetter med det, kommer målene snart, sier Hamrén.
Konan kjemper om fast plass
Han valgte noe overraskende Didier Konan framfor Yssouf Koné.
- Koné kom for sent og mistet en trening. Derfor spilte Konan fra start, forklarer Rosenborg-treneren, og sikter til at den blivende Cluj-spilleren fikk flytrøbbel og kom forsinket hjem fra landskampene.
"Didi" vikarierte for en skadet Steffen Iversen i april, men fikk deretter bare to innhopp i mai. Det ble heller ikke spilletid for Elfenbenskysten i VM-kvaliken, og han var rusten.
- Konan spilte kanskje litt for omstendelig de første 20 minuttene, med litt for mye støttepasninger i stedet for framover. De siste 25 minuttene av 1. omgang var derimot riktig bra, bedømmer Erik Hamrén.
- Hadde fortjent å få betalt
I 2. omgang ble Konan plassert til venstre i den improviserte 4-3-2-formasjonen mens Yssouf Koné kom inn på topp.
- Vi hadde de største sjansene, og hadde fortjent å vinne. Bodø/Glimt hadde et skudd i stolpen, men vi hadde flere store sjanser enn hva Bodø/Glimt hadde - også i 2. omgang. "Didi" hadde en store sjanse, og Yssouf hadde to etter at han kom inn.
- Jeg ønsket spillerne skulle vinne kampen, fordi de hadde fortjent å få betalt for sitt slit, sier Hamrén, som sjøl hadde ønsket seg tre poeng i bursdagsgave på 51-årsdagen.
Vadim Demidov hadde et litt annet syn:
- 1-1 er nok rettferdig sett kampen under ett, de hadde sjanser og vi hadde sjanser. Det er en vanskelig bortekamp og vi får et poeng.