Utskrift fra rbkweb.no

- Cluj byr 12 mill. for Koné
Skrevet av Thomas Myren, 20. mai 2008, 19:59

Cluj fikk ikke kjøpe Yssouf Koné i vinter, men nå kan de rumenske seriemesterne lykkes gjennom et nytt og større bud.

Rosenborg gir opp Koné (16.05.08)


Foto: Thomas Karlsen
Toppscoreren nekter å forlenge kontrakten med Rosenborg, som derfor har åpnet for salg allerede i sommer for å bli sittende igjen med penger.

- Vi har vært i dialog med Yssouf i lang tid, men han selv er klar for nye oppgaver, så det må vi bare akseptere, sa Erik Hoftun til rbkweb.no før helga.

RBK avviste i november et Cluj-bud på åtte millioner kroner, men dialogen mellom de tre partene ble ikke brutt. Ifølge rumensk presse skal et nytt bud på tolv millioner - halvannen millioner euro - ha blitt sendt til Brakka.

- Det er mulig å få Koné. Det er en god spiller, som jeg vil ha. Jeg håper han kommer til Cluj. Det blir i så fall den tredje spilleren vi henter fra Rosenborg siden november, sier trener Ioan Andone til Gazeta Sporturilor.

Koné kan altså bli gjenforent med Mikael Dorsin og Lars Hirschfeld i Transylvania. Cluj brøt Bucuresti-hegemoniet gjennom å vinne sitt aller første seriemesterskap, og er direkte kvalifisert til gruppespillet i Champions League. Dessuten kan de lokke med god lønn. Dorsin tjener for eksempel ti millioner kroner netto på 3,5 år.

- Vi er avventende. Det er en mulighet for at Koné velger Cluj, men jeg kan ikke si mer, forteller agent Alfred Obrou til samme avis.

nyheter
forum