Sapara blir anker?
Skrevet av Thomas Myren, 7. februar 2008, 16:01
Med Alexander Tettey ute med lårstrekk blir Marek Sapara sannsynligvis nødt til å vikariere i den nye dype rollen på midtbanen mot Shakhtar Donetsk og muligens også Fiorentina.
VS.
- Jeg tenker på det hele tida, jeg, men det er for tidlig å si noe om den sentrale midtbanerollen. Spillerne vet ingenting, de heller, og laget får de først i morgen, sier Trond Henriksen til
Adressa.
Men sannsynligvis blir det altså Sapara som trekkes ned. Avhengig av om Steffen Iversen spiller, blir det Didier Konan eller Øyvind Storflor som tar over den offensive rollen på midtbanen. Iversen er i utgangspunktet friskmeldt etter ankelskaden.
- Men om han starter eller kommer inn, er for tidlig å si. Han spiller uansett ikke hele kampen, sier Henriksen.
Juska Savolainen spiller ikke generalprøven fredag fordi han ikke er spilleberettiget i UEFA-cupen etter å ha spilt for Tampere mot Bordeaux i 1. runde. Dessuten hadde RBK i utgangspunktet fylt opp kvota for etterpåmelding i form av Jarstein, Demidov og Pelu.
Avspark mot Shakhtar Donetsk er utsatt en halvtime til klokka 19.30, men sendes fortsatt på TV2 Sport.
Mulig Rosenborg-lag:
Rune Jarstein
Fredrik Stoor - Bjørn Tore Kvarme - Vadim Demidov - Abdou Traoré
Per Ciljan Skjelbred - Marek Sapara - Roar Strand
Didier Konan
Yssouf Koné - Steffen Iversen