Utskrift fra rbkweb.no

Maspalomas-kampene bare på nett
Skrevet av Thomas Myren, 7. januar 2008, 11:13

TV2 Sport har kjøpt rettighetene til Maspalomas-turneringa, men velger kun å tilby kampene på Internett.

Flere RBKweb-brukere har reagert på at TV2 skal vise norske lag i aksjon i Brasil i helga, men ikke gir plass til Rosenborg på en av sine fem sportskanaler.

- Årsaken til at kampene bare blir sendt på Internett er at de blir produsert med ett kamera uten slowmaskiner og OB-teknikk. Dette er først og fremst et format som egner seg for web, sier redaksjonssjef Håvard Myklebust.

- Vi har forsøkt å få disse kampene produsert for TV også, men det viste seg å være uhensiktsmessig dyrt å transportere OB-teknikk til Maspalomas, forklarer han.

Dermed må TV2 Sport-abonnenter betale 149 kroner ekstra for å kunne se semifinalen mot Helsingborg på tirsdag og sluttspillskampen mot Kaiserslautern eller Las Palmas på torsdag.

- Vi kommer tilbake med flere godbiter fra RBKs treningskamper ut over våren, noen kommer også til å gå på TV, lover Myklebust.

nyheter
forum