Utskrift fra rbkweb.no

Velger ungt og norsk
Skrevet av Thomas Myren, 1. november 2007, 18:07

Rosenborg kommer til å tenke mer langsiktig i spillerinvesteringene i vinter. Unge, norske spillere står på ønskelista.



- Vi vil ta inn yngre spillere som kan bli veldig gode. Disse trenger ikke nødvendigvis bli så dyre. De skal erstatte de vi etter hvert mister. Vi har noen spillere som er godt tilårskomne, slår Knut Torbjørn Eggen fast overfor rbkweb.no.

Spesielt i forsvar er situasjonen vanskelig. Miika Koppinen og Mikael Dorsin forsvinner gratis ved nyttår. Bjørn Tore Kvarme legger opp, det samme gjør muligens Roar Strand. Alejandro Lago er i overhengende fare for ikke å få ny arbeidstillatelse på grunn av lite spilletid. Derfor er det behov for både midtstoppere og sidebacker.

- Vi ser etter forsvarsspillere i og med at det er kontrakter som utgår og at det fortsatt er en del usikkerhet om hvem som blir med videre, bekrefter den ferske sportsdirektøren.

I sommer bød RBK hele 28 millioner kroner for østerrikeren Sebastian Prödl. Eggen utelukker ikke at Rosenborg vil kunne komme til å prøve seg på en lignende storhandel når overgangsvinduet åpner igjen 15. november, men vil samtidig ikke gå på et ordentlig bomkjøp.

- Det er vanskelig å få tak i kvalitet til rett pris. Vi siktet veldig høyt i sommer fordi vi allerede har et veldig godt mannskap. De som kommer hit må være veldig, veldig gode, og slike spillere koster også veldig, veldig mye, sier Eggen.

Uansett må det være rundt 20 utespillere i A-stallen neste år, og for å fylle opp må RBK i noen tilfeller rett og slett legge lista litt lavere. Tre-fire norske midtstoppere er svært aktuelle, deriblant U21-landslagstrioen Tore Reginiussen (Tromsø), Johan Lædre Bjørdal (Bodø/Glimt) og Vadim Demidov (Hønefoss).

- Jeg vil ikke kommentere noen enkeltnavn i forhold til overgangsvinduet, sier Eggen.

Han avkrefter likevel at Erik Hagen er aktuell for RBK, til tross for at landslagsstopperen etter sigende ble observert på Nedre Elvehavn fredag for to uker siden.

- Der må han få lov til å være, men dette vet jeg ikke noe om. Det hadde ikke noe med Rosenborg å gjøre, sier Eggen.

Han ser for seg en hektisk vinter.

- Det er en kabal som må gå opp. Samtidig må vi "spurte" ferdig denne sesongen på en ordentlig måte. Det er veldig viktig å avslutte godt, fordi det er avslutninga som huskes, slår Knut Torbjørn Eggen fast.

nyheter
forum