Skal kontakte Gent
Skrevet av Thomas Myren, 28. oktober 2007, 23:47
De uformelle samtalene med Trond Sollied i helga har vært så positive at Rosenborg forbereder forhandlinger med Gent om å kjøpe fri treneren.
Sollied så Lyn-kampen sammen med Terje Svendsen og Knut Torbjørn Eggen.Foto: Thomas Karlsen
Skal prate med Sollied (25.10.07)
Sollied til Lerkendal (24.10.07)
- Når, hvor og hvordan det vil skje, kan jeg ikke si noe om av profesjonelle hensyn. Før vi går videre i denne saken, må vi ta kontakt med Gent, sier Knut Torbjørn Eggen.
Sportsdirektøren har pratet med Sollied, som i kveld så 3-0-seieren over Lyn fra VIP-tribunen.
- Vi har sjekket ut om det er en mulighet for oss å hente tilbake Trond, det er min plikt som sportsdirektør å gjøre det. Av respekt for Gent kan jeg ikke si så mye mer, sier Eggen.
Sollied kan hentes gratis i sommer gjennom en klausul i kontrakten med belgierne. Men RBK ønsker ikke å vente så lenge, og er innstilt på å kjøpe helgelendingen fri.
- Han har den ballasten som trengs. Det er en tøff utfordring, men han har allerede vært her åtte år som spiller og trener, og vet hva det dreier seg om, slår Knut Torbjørn Eggen fast.