Kone og Riseth inn på laget
Skrevet av Thomas Myren, 1. august 2007, 09:14
Yssouf Kone og Vidar Riseth kom inn og snudde kampbildet mot Tromsø, og får spille fra start mot Astana i ettermiddag.
VS.
- Rutinen avgjør for RBK (31.07.07)
- Inspirerende med mesterliga (30.07.07)
Kone kommer inn som midtspiss, og erstatter Daniel Braaten, som i dag reiser til Bolton for å sluttføre overgangen. Sammen med Steffen Iversen danner han et slagkraftig angrep.
- Vi blir mer målfarlige på den måten. Vi har to veldig gode spisser, men vanligvis har det bare vært plass til en av dem samtidig, har Knut Tørum tidligere uttalt til rbkweb.no.
På midtbanen blir Riseth plassert sentralt, mens Tettey blir skjøvet ut til venstre indreløper. Håpet er å overraske Astana gjennom å bedre utnytte løpskraften til Tettey, samtidig som Riseth skal bidra med rutine og duellstyrke. Per Ciljan Skjelbred er den tapende parten i omrokeringa ettersom han blir plassert på benken.
Astana(-ledelsen) har generelt mye aggresjon innvendig for tida. I tillegg til at de nektet TV3 å sende dagens kamp på grunn av uenighet rundt kamptidspunktet i returkampen, er de forbannet over at UEFA ikke godkjente hjemmebanen deres. De mener de har blitt utsatt for et komplott av UEFA-delegaten fra Georgia, som satte ned foten tidligere i sommer. Mens RBK fløy direkte til Kostanai, brukte Astana-spillerne gårsdagen på bussreise de 80 milene fra hovedstaden. Rosenborg reiser for øvrig hjem direkte etter kampslutt, og er på Værnes like før midnatt.
Avspark i ettermiddag er klokka 15.00.
RadioAdressa sender direkte.
Rosenborg-laget:
Lars Hirschfeld
Roar Strand - Christer Basma - Miika Koppinen - Mikael Dorsin
Marek Sapara - Vidar Riseth - Alexander Tettey
Steffen Iversen - Yssouf Kone - Didier Konan