Utskrift fra rbkweb.no

- Ble vanskelig for oss
Skrevet av Thomas Myren, 28. juli 2007, 22:10

Rosenborg kom seg aldri opp i banen før pause, og derfor ble det vanskelig for forsvaret å stå i mot et slagkraftig Tromsø-angrep.

TROMSØ (rbkweb.no): - Vi ble liggende altfor bredt, og det ble for lange avstander i laget. Dessuten ga vi fra oss ballen hele tida på vei oppover. Det blir latterlig, sier en oppgitt Miika Koppinen til rbkweb.no.

Micke Dorsin samtykker:

- Laget ligger dårlig defensivt, spillerne er ute av posisjonene og vi vinner ikke mange dueller. Vi blir tatt på sengen. Vi vet at de bruker å gå ut hardt, men lykkes ikke å stå i mot...

Derfor ble han og forsvarskollegene gang på gang liggende igjen alene mot hjemmelaget anført av det nye radarparet Sigurd Rushfeldt og Morten Moldskred.

- Jeg følte det kom masse folk i mot hele tida i første omgang. Vi må bli bedre på samhandlinga. Vi gjorde ikke det vi hadde blitt enige om på forhånd, og har oss sjøl å takke for utfallet, sier Koppinen.

Det ble heldigvis bedring etter pause, men den seine reduseringa til Alexander Tettey på et vakkert langskudd i krysset ble ikke mer enn et trøstemål fordi lagkameratene ikke maktet å utnytte de andre mulighetene RBK skapte.

- Vi begynner ikke så bra i andre omgang heller, men den siste halvtimen er bra. Da har vi nok med sjanser til å gjøre 2-2, slår Dorsin fast.

Det endte likevel med 1-2-tap, og dermed har Brann i morgen sjansen til å øke forspranget til ti poeng.

- Veien til gull har vært lang, og det blir bestemt mye tøffere nå. Vi får bare tenke på å komme oss oppover på tabellen, ta den klassiske "en kamp av gangen" og se hvor langt det rekker, avslutter Micke Dorsin.

nyheter
forum