Utskrift fra rbkweb.no

Strand back mot Viking
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 20. juli 2007, 13:37

Roar Strand holder Fredrik Stoor ute av laget.

VS.


Trener Knut Tørum gir de samme spillerne som slo Nürnberg tillit mot Viking. Det betyr at Roar Strand får fornyet tillit som høyreback på Fredrik Stoor sin bekostning.

- I den offensive delen av spillet er Roar kanskje den beste spilleren vi har. Han bidrar enormt fremover uansett om han spiller back, indreløper, sentral midtbane eller ving, argumenterer Tørum til rbkweb.no etter dagens trening.

Dermed må Fredrik Stoor som spilte nesten hele vårsesongen som høyreback finne seg i reservebenken på søndag.

- Akkurat nå så vurderer vi det sånn at vi er best med Roar på høyreback. Han er en fantastisk spiller med en god spilleforståelse. Samtidig har vi en midtbanetrio som også fungerer godt sammen, forteller Tørum som forøvrig må klare seg uten Miika Koppinen en stund fremover som sliter med bronkitt, og dermed uaktuell mot Viking. Det er også Vidar Riseth som fortsatt sliter med et vondt lår, og tok det rolig på dagens trening.

Kampen mot Viking blir svært viktig for et Rosenborg som fortsatt har et håp om seriegull. Treneren håper at man nå har kommet inn i den gode "stimen" som kjennetegnet laget i fjor høst.

- Mot Nürnberg var vi solide bakover og gjorde en god gjennomført kamp. Vi håper å ta med oss det inn i høstsesongen. Samtidig er det viktig å huske på at vi har vært ganske gode spillemessig gjennom hele sesongen. Jeg forventer at vi fortsetter det gode spillet mot Viking, setter sjansene og dermed vinner kampen, avslutter Tørum.

Rosenborg-laget:

Lars Hirschfeld

Roar Strand - Christer Basma - Bjørn Tore Kvarme - Mikael Dorsin

Marek Sapara - Alexander Tettey - Per Ciljan Skjelbred

Didier Konan - Steffen Iversen - Daniel Braaten

Benken: Alexander Lund Hansen, Fredrik Stoor, Alejandro Lago, Abdou Traore, Øyvind Storflor, Michael Jamtfall og Jo Sondre Aas.

nyheter
forum