Utskrift fra rbkweb.no

Stoor vil mer
Skrevet av Åsmund Sjøberg, 8. juni 2007, 13:27

Rosenborgs høyreback håper det snart løsner skikkelig for han i RBK-drakta.

Rosenborgs nyinnkjøpte høyreback foran denne sesongen, svenske Fredrik Stoor, var det mange som var spent på før seriestart. Stoor har hatt full tillit og spilt samtlige seriekamper fra start, men føler selv han ikke har spilt spesielt stabilt så langt i sin RBK-karriere.

- Jeg føler det går opp og ned for min egen del. Rett og slett blandede prestasjoner, sier Stoor selv. Men i de siste kampene er det flere som synes at høyrebacken har vist stigning og bidratt mer til det offensive spillet enn hva tilfellet var helt i starten av serien, noe spilleren selv delvis sier seg enig i.

- Ja, jeg kan være enig i det. Men fortsatt synes jeg at jeg ikke har lyktes så godt som jeg hadde håpet, så det føles ikke så bra som jeg gjerne vil at det skal gjøre. Samtidig så er det bare hardt arbeid som gjelder og forhåpentligvis løsner det skikkelig snart, noe det ikke har gjort til nå, forteller en åpenhjertig Stoor til rbkweb.no.

Svensken har ingen spesifikk forklaring på hvorfor han føler han ikke har fått vist sitt beste i sine første seks måneder i Rosenborg.

- Det er vanskelig å peke på en spesiell årsak. Faktorer som ny liga og nytt spillesystem tar det jo såklart litt tid å venne seg litt til, da det er noe forskjellig fra hvor jeg har vært tidligere. Samtidig så er jeg ikke misfornøyd med mine prestasjoner så langt i Rosenborg, men jeg vet at jeg kan mye bedre enn hva jeg har vist til nå.

Også trener Knut Tørum vet at hans faste høyreback kan prestere enda bedre enn hva han har gjort hittil, og tror at anspenthet er noe av forklaring for svenskens ustabile prestasjoner i de første seriekampene.

- Fredrik har generelt vært bra. Han begynner å legge fra seg den anspentheten han hadde i Tippeligastarten. Dermed nærmer han seg å være der han var før seriestart, ved å være trygg i rollen sin, trygg på spillestilen og dermed blir de gode valgene mer naturlig for han. Mot Sandefjord viste han en omgang som kanskje var av hans beste sålangt i serien, så om han fortsetter sånn ser det veldig bra ut for både han og Rosenborg, er sjefens kommentar.

På søndag er det Fredrikstad som står for tur, en motstander Fredrik Stoor ikke har sett allverdens av tidligere.

- Jeg kjenner ikke Fredrikstad så altfor godt, men jeg håper at vi tar kommandoen her oppe og spiller vårt eget spill, og viser et bra offensivt spill. Det føltes ut som om vi var på gang rett før pausen med landskamper, forhåpentligvis fortsetter vi på det sporet, avslutter Fredrik Stoor til rbkweb.no.

nyheter
forum