Utskrift fra rbkweb.no

- Vi gjorde det vanskelig
Skrevet av Thomas Myren, 15. april 2007, 20:48

Knut Tørum var lettet etter 4-3-seieren over Tromsø.

- I dag var det spennende og underholdende, men vi gjorde det ikke lett for oss sjøl. Vi slapp de til for lett, og de er veldig effektive og setter sjansene de får. Vi blir liggende under 1-3, konstaterer Rosenborg-treneren.

Likevel ga ikke hjemmelaget opp.

- Dette laget er godt nok til å score både tre og fire mål, så det gjaldt å være tålmodig, forteller Tørum.

Steffen Iversen hentet på egen hånd inn forspranget til gjestene med to kjappe mål like før og like etter pause: Et flott skudd i krysset ble fulgt opp med en heading ved bakerste stolpe.

- Det er sterkt gjort å komme tilbake. I 2. omgang maler og maler vi, og skaper sjanser. Men Tromsø var tette og kompakte, og gjorde det vanskelig for oss, sier Tørum.

Først på overtid kom avgjørelsen da Alexander Tettey tuppet i mål et innlegg fra Mikael Dorsin.

- Det er andre året på rad at vi avgjør det på denne måten hjemme mot Tromsø. Måten vi vinner på, gir oss selvtillit videre. Det er kjempeviktig å klare å vinne kamper der vi ligger under, fordi da vet vi at vi kan gjøre det også senere, sier Knut Tørum.

PS! Han var fornøyd med Roar Strand som midtbaneanker.

- Roar klarer seg veldig bra. Han er smart og god. Han selger seg et par ganger, men kommer bra fra det. Han får absolutt godkjent karakter.

nyheter
forum