- Bra RBK tjener penger
Skrevet av Thomas Myren, 21. februar 2007, 14:30
Rosenborg planlegger en offisiell fanklubb uten at Kjernen bryr seg nevneverdig av den grunn.- Med tanke på segmentet de fokuserer på, gir ikke dette oss konkurranse, sier Kjernen-leder John Inge Korsgat til rbkweb.no.
RBK henvender seg nemlig til tilhengerne som
ikke er på Lerkendal annenhver søndag.
- Vi har 600 000 supportere i Norge, og via en medlemsklubb på nettet ønsker vi å nå flere av disse. Vi må nå lenger ut, og nå flere enn de som går på kamp, fortalte administrerende direktør Nils Skutle på tirsdagens årsmøte.
- Jeg skjønner tankegangen om å tjene penger, og det gjør ikke oss noe, kommenterer Korsgat.
Det er fortsatt svært usikkert hva medlemskapet i den nye fanklubben vil gi av fordeler utover muligens å få
Rosenborg-magasinet tilsendt i posten. Kjernen vil i alle fall fortsatt bli prioritert med tanke på billetter til både serie, cupfinaler og Champions League.
- Vi er for viktig til at RBK vil gjøre noe med billettfordelinga. Uten oss vil de miste mye, slår John Inge Korsgat fast.